Zabudowa samochodów ciężarowych

obsługa, projektowanie i budowa pojazdów użytkowych

Firma

1. PREZENTACJA FIRMY

ELBO_siedzibaFirma ELBO działa na rynku europejskim nieprzerwanie od 1989 roku. Siedziba firmy mieści się w Jelczu-Laskowicach przy ulicy Oleśnickiej 7a. Od 2016 roku firma została przekształcona w ELBO Sp. z o.o.

Naszą domeną jest obsługa, projektowanie i budowa pojazdów użytkowych. Działania podejmowane przez nasze przedsiębiorstwo mają w pełni zaspokoić wszelkie potrzeby i wymagania naszych Klientów.

W oparciu o wykwalifikowany personel, nowoczesne technologie projektowania oraz produkcji jak również wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej stawiają naszą firmę w czołówce firm zabudowujących, a nasza elastyczność zapewnia odbiorcom i użytkownikom pojazdów w pełni satysfakcjonujące wykonanie powierzonego zadania.

Na dzień dzisiejszy firma współpracuje z wieloma czołowymi producentami samochodów ciężarowych oraz posiada wszelkie niezbędne dokumenty techniczne oraz homologacyjne zapewniające o zaufanej marce jaką prezentuje ELBO. Wykorzystywane w procesie produkcyjnym technologie są sprawdzonymi w tej branży rozwiązaniami uznanych marek zagranicznych oraz krajowych i stawiają nasze produkty na czele najbardziej niezawodnych wśród użytkowych pojazdów ciężarowych, a mobilny serwis zapewnia naszym Klientom stałą opiekę nad produktem. Od 2003 roku firma wdrożyła system zarządzania jakością ISO 9001 w zakresie produkcji zabudów i naprawy pojazdów. W 2005 roku Firma uzyskała certyfikat ISO 14000 potwierdzający wprowadzenie systemu zarządzania środowiskiem. Rok 2006 to połączenie dwóch systemów zarządzania ISO 9001 oraz ISO 14000 i wprowadzenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania, którego główny cel opiera się na zespoleniu systemów jakościowego i środowiskowego przy stosowaniu nowoczesnych metod wytwarzania i podnoszenia jakości wyrobów i usług.

2. NORMY ISO 9001 oraz ISO 14001

CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY SPEŁNIENIE WYMAGAŃ NORM PN-EN ISO 9001:2015-10// PN-EN-ISO 14001:2015-09

 

3. HOMOLOGACJE POJAZDÓW Z ZABUDOWĄ ELBO

Firma ELBO posiada homologacje na pojazdy skompletowane (podwozie i zabudowa) ułatwiające rejestracje zakupionych wyrobów. We własnym zakresie dokonaliśmy czynności homologacyjnych na pojazdów marki VOLVO, SCANIA oraz MERCEDES-BENZ. W zakresie homologacji współpracujemy również z markami DAF, RENAULT, IVECO, MAN. W ramach czynności homologacyjnych zostały zbadane i opisane przez ITS następujące typy zabudów: wywrotka, wywrotka/żuraw, skrzynia, skrzynia/żuraw, skrzynia z opończą, furgon, furgon/podest; izoterma, izoterma/podest. Na prośbę zainteresowanych klientów i przedstawicieli firm udostępnimy pełną informacje odnośnie posiadanych homologacji.

4. UPRAWNIENIA UDT

Firma ELBO zajmuje się montażem urządzeń hydraulicznych takich jak żurawie, urządzenia hakowe i bramowe oraz podesty ruchome załadowcze. Dzięki odpowiedniej kadrze wykonujemy badania UDT nowych urządzeń pozwalające na wydanie pierwszej decyzji na eksploatacje przez Urząd Dozoru Technicznego. W przypadku starszych urządzeń, które mogą wymagać naprawy lub modernizacji (przekładka na nowy pojazd) nasz firma posiada uprawnienia UDT na naprawę i modernizację w zakresie spawalnictwa, obróbki plastycznej (gięcia) oraz montażu (połączenia rozłączne). Przygotowujemy pełną dokumentacje do wymienionych czynności UDT. Załatwiamy wszystkie formalności za naszych klientów.

5. SUKCESY I OSIĄGNIĘCIA

Gazela2009Nasza firma kolejny raz dołączyła do grona najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce według prestiżowego czasopisma Puls Biznesu. Otrzymane wyróżnienie – Gazela Biznesu – jest już trzecim wyróżnieniem w historii naszej firmy.

6. PRZEWODNIK PO FIRMIE

Rozumiemy, że nie wszyscy klienci są zorientowani w sposobie pracy naszej firmy. W kilku zdaniach chcielibyśmy przedstawić najlepsze sposoby uzyskania szybkiej i konkretnej informacji na różnego rodzaju zapytania.

7. OCENA PROCESU SPAWALNICZEGO

Nasza firma spełnia normatywne wymagania jakościowe obowiązujące w procesach spawalniczych wg normy PN-EN ISO 3834-2 co potwierdza certyfikat: